Makalelerimiz > Tüp Bebek Makaleler > Laparoskopi-Histeroskopi Makaleler > Jinekoloji Makaleler > Gebelik-Doğum Makaleler > Vajinismus Makaleler

Miyom Ameliyatı Fiyatları 2019 Ankara - Doç. Dr. Aydın Köşüş - Doç. Dr. Nermin Köşüş


miyom ameliyatı fiyatları 2019 ankara

Miyom ameliyatı fiyatları 2019 yılında Ankara ilinde ameliyatın yapılış şekline, miyom sayısı ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Laparoskopik miyom ameliyatı fiyatları 2019 yılında 10.000-20.000 tl arasında değişmektedir. Miyom ameliyatı Ankara ilinde pekçok hastanede açık ameliyatla yada kapalı miyom ameliyatı dediğimiz laparoskopik yöntemle yapılmaktadır. Tarafımızdan miyom ameliyatları laparoskopik yada açık ameliyat ile yapılmaktadır. Miyom ameliyatı fiyatları 2019 Ankara detayları için bize ulaşınız.

Myom kadınların %20 sinde görülen, rahimden kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir. Hormon bozukluğu ve genetik yatkınlığı olan kadınlarda rahimdeki kas hücrelerinden gelişen oluşumlardır. Miyom nedir neden oluşur yada miyom ne demek diye sorulan sorulara kısaca rahimin iyi huylu tümörleri şeklinde cevap verilebilir.

Rahimde Miyom Neden Olur?


Rahimde miyom olan hastalarda ailesel yatkınlığın etkisi olduğu düşünülmektedir. Annesinde ya da kız kardeşinde miyom görülen kadınlarda miyom daha sık görülmektedir. Kalıtımın yanında özellikle östrojen ve progesteron hormonlarındaki düzensizliklerin rahimdeki kas hücrelerindeki büyümeyi başlattığı söylenmektedir. Yine çevresel faktörler ve beslenme şeklinin de miyom gelişiminde etkili olduğu düşünülmektedir. Endüstrinin gelişmesi ile birlikte pek çok üründe östrojeni taklit eden kimyasallar bulunmaktadır. Kozmetikler, tuvalet malzemeleri (sabun, diş macunu vb), ilaçlar, plastik kaplar gibi pek çok ürün vücuda östrojen yüklenmesine neden olabilir. Ağırlıklı olarak kırmızı etle beslenenlerde ve aşırı kilolu kadınlarda miyom gelişme riski daha fazladır. Sebze ve meyve ile beslenme rahimde miyom riskini azaltır.

Rahimde Miyom Belirtileri Nelerdir?

Myomlar her zaman şikayete neden olmazlar. Bazen başka bir şikayetle gelen hastada tesadüfen yapılan ultrasonda tesbit edilir. Büyük miyomlarda aşırı kanama, kasık ve bel ağrıları, kabızlık yada sık idrara çıkma gibi belirtiler görülebilir. Özellikle myomun bulunduğu yere göre şikayetler değişir. Rahim içindeki myomlarda (submüköz miyom) aşırı kanama yada sık kanama daha fazla görülürken, rahim duvarından dışarıya doğru büyüyen myomlarda (intramural miyom) barsak yada idrar torbasına bası şikayetleri daha ön planda olmaktadır. Subseröz miyomlar çoğunlukla kanama problemi yapmazken büyük olanlarda çevre dokulara baskıya bağlı şikayetlere neden olabilir. Yerleşim yerine göre bazı myomlar gebe kalmayı engeleyebilir yada geciktirebilir.

Ankara Miyom Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Her myomu olan hastada hemen ameliyat düşünmeyiz. Rahimdeki miyomu küçük olan ve herhangi bir şikayeti olmayan hastalarda 3-6 ay aralarla takip önerilir. Aşırı kanaması olanlarda, bası şikayetleri olanlarda yada myomu kısa süre içinde büyüyenlerde ameliyat düşünülebilir. Bazen sadece miyomu alırken (miyomektomi) bazen myomla birlikte rahmin alınması (histerektomi) gerekebilir. Miyom ameliyatı şekli hastanın yaşına, çocuk isteğine ve myomun bulunduğu yere göre değişir. Rahim içindeki miyomlar (submüköz miyom) histeroskopi dediğimiz alttan yapılan kapalı ameliyat tekniği ile kesi olmadan çıkarılır.

Rahim duvarındaki myomlar ise açık ameliyat yada laparoskopi dediğimiz kapalı ameliyatlarla çıkarılabilir. Miyom ameliyatı kaç saat sürer diye düşünecek olursanız bu tamamen miyom sayısına ve büyüklüğüne bağlıdır. Tek miyom olan hastalarda genelde 30-60 dakika arasında ameliyat tamamlanır. Laparoskopi ile miyom ameliyatı olanlar ameliyet sonrası kısa süre sonra sosyal hayatlarına tekrar dönerler. Yine gebelerde sezaryen sırasında uygun olan myomlar çıkarılabilir.

Miyom ameliyatından sonra hastada tekrar myom oluşması riski herzaman vardır. Özellikle alınamayacak kadar küçük olan myomlardan daha sonra tekrar büyük myomlar oluşabilir. Ameliyat olamayacak hastalarda myomların büyümesini durdurmak ve bir miktar küçültmek için değişik ilaç tedavileri mevcuttur. Ancak bu ilaçlar hastayı suni olarak menapoza sokacağından daha çok ameliyat olamayacak hastalarda kullanılır. İlacı bıraktıktan sonra tekrar büyümeye devam eder. Çocuk isteği olmayan hastalarda miyom embolizasyonu dediğimiz bir yöntemle miyomların küçültülmesi sağlanabilir. Ancak bu hastalarda yumurtalıkların zarar görebileceği, hastaların erkenden menopoza girebileceği riski belirtilerek onayları alındıktan sonra bu işlem uygulanmalıdır.

Ankara Miyom Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Rahimde miyom tedavisi sonrası hastalarda miyomların zaman içinde tekrarlayabileceği belirtilmeli ve düzenli ultrason takiplerinin önemi anlatılmalıdır. Yine bu hastalarda gebelik düşünenlerde doğumun sezaryenle olması gerektiği, gebelik sırasında rahimde yırtılma olabileceği anlatılmalıdır.

Miyom Ameliyatı Fiyatları 2019 Ankara


Miyom ameliyatı fiyatları 2019 yılında %20 oranında artmıştır. Laparoskopik yada açık miyom ameliyatı fiyatları elbette farklıdır. Kapalı miyom ameliyatı fiyatları 10.000 - 20.000 tl arasında değişirken, açık miyom ameliyatı fiyatları 8.000-10.000 tl arasında değişir. Miyom ameliyatı fiyatları 2019 Ankara detayları için bize ulaşabilirsiniz.

Miyom ameliyatı ankaraÇankaya'daki merkezimiz doktorlarından Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Hastanın isteğine göre Ankara’daki tüm anlaşmalı olduğumuz hastanelerde, açık miyom ameliyatı yada laparoskopi ile miyom ameliyatı şeklinde yapılmaktadır. Ankara miyom ameliyatı fiyatları 2019 konusunda bilgi almak için 0312 285 85 88 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Kliniğimizde

Kliniğimizde miyom tesbiti için ultrason ile muayene yapılır. Küçüm myomlarda hastalarımızı takip ederiz. Büyük miyomlarda, aşırı kanaması ve ağrısı olan hastalarda operasyon düşünürüz. Operasyonları anlaşmalı hastanelerimizde laparoskopi dediğimiz kapalı ameliyat yöntemi ile yapmaktayız.

Ankara Jinekolog İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: nerminkosus@gmail.com
Website: www.drnerminkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Web Sitelerimiz

www.aydinkosus.com

www.jinekologankara.com

www.ankaratupbebekuzmanlari.com