Makalelerimiz > Tüp Bebek Makaleler > Laparoskopi-Histeroskopi Makaleler > Jinekoloji Makaleler > Gebelik-Doğum Makaleler > Vajinismus Makaleler

Vajinismus tedavi ücretleri Ankara, Vajinismus Ankara


vajinismus tedavi ücretleri ankara

Vajinismus tedavi ücretleri


Vajinismus tedavisi ülkemizde daha çok özel merkezlerde yapılmaktadır. Vajinismus tedavi ücretleri, fiyatlar, vajinismus tedavi maliyetleri merkezden merkeze oldukça değişen fiyatlardadır. Hastalar vajinismus tedavisi pahalı mıdır şeklinde düşünebilir. Ancak vajinismus tedavisi özellikli bir tedavidir. Tedavi sürecinde özel teknikler uygulanmaktadır. Önemli olan hastanın tedavi ile başarıya ulaşmasıdır. Bu makalede vajinismus tedavisi ücretleri hakkında bilgiler verilecektir.

Vajinismus tedavi ücretleri ne kadardır?


Vajinismus tedavi ücretleri vajinismusun derecesine, yaşanılan şehire, tedavi yöntemine ve uygulanacak tedavi süresine göre değişir. Genelde 2-4 seansta vajinismus hastalığı çözülmektedir. Klinikler arasında fiyat uygulamalarında farklılıklar vardır. Bazı klinikler seans başı muayene ücreti talep ederken, bazı klinikler ise kaç seans olduğuna bakılmaksızın paket fiyat üzerinden çalışır. Vajinimus tedavisi seans ücreti 500-800 tl arasında değişirken, seans sayısına bakılmaksızın 3000-5000 tl arasında değişen paket uygulamaları da mevcuttur. Önemli olan rahat iletişim kurabileceğiniz bir hekimle bu yolda ilerleme kaydetmek ve sonuca ulaşmaktır. Vajinismus tedavisi sonrası daha sağlıklı bir cinsel ilişki ile daha sağlıklı bir aile hayatına kavuşacaksınız.

Vajinismus tedavisi merkezi seçiminde nelere dikkat edelim?


Vajinismus tedavisi merkezi seçiminde fiyat tek kriteriniz olmasın. Doktorun deneyimi, samimiyeti, güvenilir ve mahremiyete önem veren bir yapıda olması oldukça önemlidir. Çünkü vajinismus hastaları bu problemlerini anne ve baba gibi en yakınlarından bile saklamaktadır. Hiçbir şekilde bu durumun bilinmesini istemezler. Mahremiyet bu noktada oldukça önemlidir.

Vajinismus tedavisi kaç seans sürer?


Doktorunuza vajinismus tedavisinin kaç seans süreceğini sorunuz. Doktorunuz size ilk muayenenizde vajinismus hastalığınızın şiddetine göre kaç seansta başarıya ulaşabileceğinizi söyleyecektir. Genelde 2-3 seansta başarıya ulaşılırken bu bazı hastalarda 4-5 seansa kadar uzayabilir. Bu hastanın tedaviye gösterdiği uyumla birlikte değişmektedir. Çok nadiren bazı hastalarda psikiyatrik sorunlar olabilir. Bu hastalarda öncelikle psikiyatrik sorunların tedavi edilmesi ve daha sonra vajinismus tedavisine geçilmesi daha mantıklı bir seçimdir. Bu nedenle tedavi süreleri oldukça değişkendir.

Vajinismus 3-5 seansta %100 oranlarında tedavi edilebilen bir hastalıktır. Hasta ve eşi doktoruyla iyi bir iletişim içerisinde olur ve vajinismus ev ödevlerini yerine getirirse vajinismus problemi 2-3 haftada çözülür.

Vajinismus tedavi ücretleri dışında bir ücret ödememe gerek varmı?


Vajinismus tedavisi sırasında doktorunuzla görüştüğünüz ve anlaştığınız fiyatın dışında ekstra herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Çok nadir durumlarda muayenede kızlık zarı yada vajenin yapısıyla ilgili anormallikler tesbit edilebilir. Bu durumlarda tedaviye başlamadan önce basit müdahalelerle bu durumların düzeltilmesi gerekecektir. Muayenenizde böyle durumlar saptanmaz ise ekstra bir ücret çıkmayacaktır.

Tüp bebek tedavisi vajinismus tedavisine alternatif bir yöntem midir?


Tüp bebek tedavisi vajinismus tedavisine alternatif bir yöntem değildir. Bazı hastalar vajinismus tedavisi yerine tüp bebek tedavisi görmeyi istemekte yada doktor tarafından sevkedilmektedir. Halbuki tüp bebek tedavisinde başarı oranı %30-50 arasında değişmektedir. Gebelik oluşması için bazen 2-3 seans tüp bebek tedavisi görmeniz gerekecektir. Hatta bazen gebelik elde edilemeyecektir. Tüp bebek tedavisinin garantisi yoktur. Bu nedenlerden dolayı tüp bebek tedavisi daha pahalı bir tedavidir. Aynı zamanda tüp bebek işlemlerinin tüm aşamalarında anestezi almanız gerekecektir. Buda anestezinin risklerine maruz kalacağınız anlamına gelir. Bu nedenlerden dolayı vajinismus tedavisi yerine tüp bebek tedavisi mantıklı bir seçenek değildir. Oysaki vajinismus tedavisinde başarı oranları %100’ e yakındır. Tüp bebek tedavisindeki riskler ise vajinismus tedavisinde yoktur. Bunların yanında vajinismus tedavi ücretleri tüp bebek fiyatlarına göre oldukça düşüktür.

Vajinismus tedavisi Ankara vajinismus tedavi merkezimizde Ankara kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Ankara vajinismus tedavi fiyatları hakkında bilgi almak için bize 0 312 285 85 88 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Vajinismus tedavi ücretleri, Vajinismus tedavisi ankara fiyatları, Vajinismus ankara

Aşağıdaki makalelerimizi de okuyabilirsiniz Nedir?

>>>İnfertilite (kısırlık) hakkında merak edilenler
>>>Yumurtlama Tedavisi (Ovulasyon İndüksiyonu)
>>>Aşılama (IUI) Nedir?
>>>Yumurta (Osit) dondurma hakkında bilmek istedikleriniz
>>>İnfertilite (Kısırlık) Nedenleri ve Tedavisi
>>>Tüp bebek fiyatları ne kadardır? Tüp bebek merkezi tavsiyesinde önemli noktalar nelerdir?
>>>Tüp Bebek Nedir? Tüp bebek tedavisinde neler yapılıyor?
>>>Aşılama Nedir? Aşılama Nasıl Yapılır?
>>>Tüp bebek uzmanı kimdir?
>>>Tüp bebek tedavisinde cinsel ilişki yasak mıdır?
>>>Tüp bebekte gebelik haftası hesaplama nasıl yapılır?
>>>Tüp bebek kaç defa denenebilir?

Kliniğimizde vajinismus tedavisi Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Ankara vajinismus tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajinismus Ankara, Vajinismus Tedavisi Ankara, Jinekolog Ankara, Doç. Dr. Nermin Köşüş


Kliniğimizde

Tarafımızdan vajinismus tedavisi uygulanmaktadır. Genelde vajinismus tedavisi 2-3 seansta tamamlanmaktadır. Vajinismus tedavisi ile korkularınızı yenerek yeni bir hayata başlayabilirsiniz.

Vajinismus Ankara İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: [email protected]
Website: www.drnerminkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA

Vajinismus Tedavisi Ankara Sağlık Siteleri

Vajinismus Ankara Diğer Web Sitelerimiz